13. novembra sem z navdušenjem in radovednostjo prispel v našo šolo in komaj čakal, da se začne naš dogodek Pojdi v pomoč otrokom v stiski.

Glavna tema in poudarek letošnjih Otrokov v stiski je bila promocija in spodbujanje dobrega počutja z raziskovanjem in 5 načinov dobrega počutja po vsej državi.

Ni nam bilo treba preveč razmišljati, da bi se odločili, da smo vsi tukaj v Oakleighu želeli sodelovati v tem dogodku. Biti povezan, biti aktiven, se lahko učiti; pomagati drugim in opazovati - vseh teh 5 načinov je bistvenega pomena za vse otroke in njihove družine ter za vse nas, osebje v Oakleighu.

Bilo nas je ogrelo ob srcu, ko smo videli toliko nas, odraslih, oblečenih v rumene in prekrite s pikami. Otroci so prispeli v različnih rumenih odtenkih, pike in lise so pokrivale runo in obraze je bilo mogoče videti povsod.

Natanko ob 10. uri smo začeli s sejo Get Moving and Grooving Zoom, ki jo je gostil Yellow Class, in kakšen udarec smo imeli. Številni razredi in otroci so se nam pridružili in sredi druge nacionalne zapore, ko se moramo socialno in fizično distancirati - kakšno darilo je bilo, če smo se povezali na zaslon in si delili trenutke zabave, ko smo bili dejavni skupaj. Če si želim ogledati reakcijo otrok, ko obiščejo nekatere njihove prijatelje v drugem razredu, in si skupaj deliti trenutek - čutim, da smo sredi ločitve resnično ustvarili nekaj čarobnih trenutkov.

Otroci so plesali, se gibali in žlebali, zbrali pa smo ogromen znesek 43.60 funtov, kar je prispevalo k približno 41 milijonov funtov v državi.

Ponosen sem bil, ponosen sem bil, da sem sodeloval in olajšal in podpiral naše otroke, da so "sprememba, ki si jo želite ogledati na svetu".