Den 13. november kom jeg til skolen vår med spenning og nysgjerrighet og kunne ikke vente med å starte vårt arrangement med Get Moving til hjelp for barn i nød.

Hovedtemaet og fokuset for årets Children in Need var å fremme og forkjempe for velvære ved å utforske og 5 måter til velvære over hele landet.

Vi trengte ikke tenke for mye for å bestemme at vi alle her på Oakleigh ønsket å delta i dette arrangementet. Å være koblet, være aktiv, kunne lære; å hjelpe andre og legge merke til - alle disse 5 måtene er grunnleggende viktige for alle barna og deres familier og for oss alle, personalet på Oakleigh.

Det var hjertevarmende å se så mange av oss, voksne kledd i gule og dekket av flekker. Barna ankom i forskjellige nyanser av gule, prikker og flekker dekket fleeces og ansikter kunne sees overalt.

Akkurat klokka 10 startet vi vår Get Moving and Grooving Zoom-økt som ble arrangert av Yellow Class, og for en blast vi hadde. Mange klasser og barn sluttet seg til oss og midt i den andre nasjonale lockdownen når vi må ta sosial og fysisk avstand - for en gave det var å bli koblet til skjermen og dele morsomme øyeblikk, være aktiv sammen. Å se barnas reaksjon når de ser noen av vennene deres i en annen klasse og deler et øyeblikk sammen - jeg føler at vi virkelig skapte noen magiske øyeblikk midt i separasjonen.

Barna danset og beveget seg og rillet, og vi samlet inn et kikhøyt beløp på £ 43.60 som bidro til landets omtrentlige sum på £ 41 millioner.

Jeg følte meg stolt, jeg var stolt over å delta og tilrettelegge og støtte barna våre til å 'være den forandringen du ønsker å se i verden'.