El 13 de novembre vaig arribar a la nostra escola amb il·lusió i curiositat i no vaig poder esperar a començar el nostre esdeveniment de Moure’s en ajuda de Nens que ho necessiten.

El tema principal i l’enfocament de Children in Need d’aquest any va ser promoure i defensar el benestar explorant 5 formes de benestar a tot el país.

No vam haver de pensar massa per decidir que tots, aquí, a Oakleigh, volíem participar en aquest esdeveniment. Estar connectat, estar actiu, poder aprendre; ajudar a altres i prendre nota: totes aquestes cinc formes són fonamentalment importants per a tots els nens i les seves famílies i per a tots nosaltres, el personal d'Oakleigh.

Va ser calorós veure tants de nosaltres, adults disfressats de grocs i coberts de taques. Els nens van arribar amb diversos tons grocs, es veien punts i taques cobertes de velló i es podien veure cares a tot arreu.

Precisament, a les 10 hores, vam començar la nostra sessió Get Moveing ​​and Grooving Zoom organitzada per Yellow Class i quina diversió que vam passar. Moltes classes i nens es van unir a nosaltres i enmig del segon tancament nacional quan ens hem de distanciar socialment i físicament; quin regal va ser connectar-nos a la pantalla i compartir moments de diversió, estar actius junts. Veure la reacció dels nens en veure alguns dels seus amics en una altra classe i compartir un moment junts: sento que realment hem creat alguns moments màgics enmig de la separació.

Els nens van ballar, es van moure i van acanalar i vam recaptar una quantitat de 43.60 lliures esterlines que van contribuir al total aproximat de 41 milions de lliures esterlines del país.

Em sentia orgullós, em sentia orgullós de participar i de facilitar i donar suport als nostres fills perquè "fossin el canvi que desitgeu veure al món".